مقدمه

مطالب سایت برای کسانی است که هیچ تجربه ای در ساختن نرم افزار چند رسانه ای ندارند. البته کاربران حرفه ای نیز می توانند به جمع خوانندگان این سایت بپیوندند، چرا که راهی جدید را برای تولید برنامه های مورد نظر خود خواهند یافت. این سایت به عنوان مرجعی برای برنامه MMB به حساب می آید. این سایت ابتدا بر روی اصول اولیه متمرکز می شود و سپس به سراغ مباحث پیشرفته از جمله پلاگین ها می رود. حداقل معلوماتی که برای شروع کار با MMB مورد نیاز است، آشنایی با سیستم عامل ویندوز می باشد.

نحوه ارائه مطالب
در این مرجع سعی شده است تا نیاز غالب مخاطبان برآورده شود و با ارائه مطالب ساده و پیشرفته در کنار هم به نیاز مخاطبان پاسخ گفته شده است. نوشته ای را که پیش روی خود دارید به عنوان مرجعی کامل برای برنامه ملتی مدیا بیلدر محسوب می شود. کمتر کسی است که در عرصه مولتی مدیا فعالیت داشته باشد و نام این برنامه برنامه نشنیده باشد و یا با آن کار نکرده باشد، لذا با توجه به این مطلب و نیاز روز افزون مخاطبان (که می توان پرسش های مکرر آنان در اینترنت را گواهی بر این مطلب دانست) بر آن شدم تا مرجعی کامل به زبان فارسی برای این برنامه مفید تهیه کنم. می توان ادعا نمود که در این مرجع از ذکر هیچ مطلبی چشم پوشی نشده است. در این نوشته مطالب پیشرفته از قبیل برنامه نویسی به گونه ای کاملا ساده بیان شده است و پس از پایان مطالعه مطالب از جانب مخاطبان می توان از آنان انتظار تولید هر گونه محصول چند رسانه ای را داشت. این مرجع در ابتدا با معرفی محیط برنامه MMB آغاز می شود و در ادامه، منو ها و پنجره های دیگر و در ادامه ایجاد موضوعات و توضیحات اتکمیل کننده و در ادامه به تدریج رابط کاربر برنامه مورد بررسی قرار گرفته است. پس از آن در قسمتی مفصل مفاهیم برنامه نویسی و پیشرفته تر این برنامه بیان شده است. در این بخش مطالب به همراه مثال های متعددی ارائه شده است. در بخش بعدی برای پاسخگویی به نیاز کاربران حرفه ای طریقه استفاده از پلاگین های این برنامه به همراه آموزش چند پلاگین قدرتمند این برنامه آمده است. به جرات می توان گفت که تا کنون هیچ مطلبی در این رابطه به زبان فارسی برای مخاطبان ارائه نشده است. به عنوان نمونه به جهت معرفی قدرت این برنامه به ذکر چند قابلیت پلاگین ها اشاره می شود:
      توانایی کار با Registry ویندوز
      توانایی ارتباط با SQL Server
      توانایی استفاده از پایگاه داده Access
      توانایی فراخوانی فایل های DLL و کار با توابع API
      توانایی کامل در پخش فایل های صوتی - تصویری به همراه ارائه سایر قابلیت های مربوطه
      توانایی کامل در تولید Slideshow
      توانایی استفاده از برخی از قابلیت های پروتکل TCP/IP
      توانایی کامل در کار با رشته ها (String)
      توانایی تولید منوهای ویندوزی و سایر مطالب مربوطه
      توانایی استفاده از تکنولوژی ZIP
      حمایت از زبان اسکریپتی LUA
      قابلیت فراخوانی فایل های RTF به همراه سایر توابع مورد نیاز
و ده ها قابلیت دیگر ...
در نهایت بخش جهت رفع نیازهای احتمالی مخاطبان پایگاهی اینترنتی به آدرس http://consultationmmbpar30.persianblog.ir/ بر روی شبکه جهانی قرار گرفته است.
مطالب ارائه شده در این مرجع حاصل ترجمه مطالب متعدد ارائه شده و در بخش هایی تالیفی می باشند. که درصد مطالب تالیفی بیشتر می باشد. از دیگر مزیت های این نرم افزار می توان به سایر نرم افزار های تکمیلی که برای این نرم افزار تولید شده اند نام برد که از جمله آنان نرم افزار RealDraw می باشد که نرم افزاری برداری جهت تولید عناصر گرافیکی می باشد و به شهادت کاربرانش بسیار ساده و در عین حال قدرتمند می باشد. این برنامه با ارائه خروجی مختص برنامه MMB فرآیند تولید برنامه های چند رسانه ای را بسیار آسان کرده است. همچنین این برنامه کاملا با نرم افزار Photoshop سازگار بوده که می تواند قدرتش را دو چندان کند. با توجه به این مطالب یک طراح برنامه ملتی مدیا غالب نیاز های خود را در این مجموعه یافته و جلب آن نیز می شود.
در کار با MMB همانند سایر برنامه ها قواعد و قوانین خاصی وجود دارد که باید از آنها پیروی کنیم. در مقایسه با زبان های بشری و سایر زبان های برنامه نویسی MMB یکی از ساده ترین و سریع ترین زبان ها را جهت فراگیری برنامه نویسی ارائه می دهد.
معرفی MMB PAR30
آموزش این سایت تماما فارسی می باشد و برای راحتی دوستان این جانب برنامه MMB را فارسی کرده و با نام MMB PAR30 برای تمام ایرانیان عزیز قابل دانلود قرار داده و از روی نسخه فارسی شروع به اموزش برنامه MMB می کنم.

/ 1 نظر / 7 بازدید
حسن پور

باعرض سلام و احترام خدمت شما ، واقعا خسته نباشید دمت گرم از آموزشت خیلی خوشم آمد. ان شاء الله همیشه موفق باشی