محیط برنامه

3.gifهمان طوری که در تصویر می بینید نام پیش فرض برای ساختن برنامه Media 1 است. این نام در زمان ذخیره کردن پروژه، می توان تغییر داد که باید گفت، فرمت فایل های مولتی مدیا بیلدر mbd می باشد.
این پنجره شامل 11 منو (به نام های پوشه، ویرایش، مشاهده، پروژه و ...) است. «توضیحات هر منو را می توانید با کلیک بر روی نام منو در قسمت پنل راست سایت، در قسمت منوها ببینید.»
   1- نوار ابزار استاندارد یا منو:
این نوار همان طور که از اسم آن پیداست 9 ابزار اول را در همه برنامه ها دیده اید. ابزار های بعدی که مهمترین آن ها تنظیمات کلی برنامه، تعمیم دادن، اشکال زدایی برنامه و اجرا است. «توضیحات کامل ابزار ها این نوار در قسمت پنل راست سایت، در قسمت میله ابزار»
   2- نوار ابزار موضوعات:
این نوار ابزار کاملترین و راحترین ابزار برای درج موضوعات است. «توضیحات کامل ابزار ها این نوار در قسمت پنل راست سایت، در قسمت میله ابزار»
   3- نوار ابزار فرعی:
این نوار ابزار کوچک شده نوار ابزار موضوعات است. «توضیحات کامل ابزار ها این نوار در قسمت پنل راست سایت، در قسمت میله ابزار»
   4-نوار ابزار صفحه:
این نوار ابزار امکاناتی برای ویرایش صفحات، جا به جایی صفحات و ایجاد آنها است. «توضیحات کامل ابزار ها این نوار در قسمت پنل راست سایت، در قسمت میله ابزار»
این پنجره 2 پنل دارد:    1- پنل :Objects
این پنل برای نمایش موضوعات یا Objects ایجاد شده توسط شما را نمایش می دهد. «توضیحات کامل امکانات این پنل در قسمت پنل راست سایت، در قسمت میله ابزار»
   2- پنل :Pages
این پنل برای نمایش صفحات ایجاد شده توسط شما است. «توضیحات کامل امکانات این پنل در قسمت پنل راست سایت، در قسمت میله ابزار»
نکته 1: شما می توانید با کلیک راست بر روی جای خالی از نوار ابزارها، منو ای را باز کنید که 4 نوار ابزاری را که ذکر کردیم را نمایش دهد یا خیر.
پیشنهاد: بهترین نما و استفاده از تمامی ابزارها و قابلیت های برنامه : mmb نمایش ابزار های استاندارد، موضوعات، صفحه، پنل Objects و پنل Pages و رزولیشن 768×1024 یا 864×1152 می باشد.
در وسط تصویر هم صفحه ای را می بینید که به رنگ سفید است که این کادر سفید رنگ، محل فعال (محیط کاری) برنامه ساخته شده است که شما می توانید تمامی اعمال خود را در این مکان برای نمایش قرار دهید. متن آبی رنگی در پایین این صفحه که می بینید، نشان از نام، عرض و طول این صفحه است.
نکته 2: نام این پنجره همان صفحه قرمز رنگ در قسمت پنل Pages است.
نکته 3: عرض و طول صفحات شما ثابت است. خطکش هایی که در دور کادر سفید رنگ، می بینید، برای افرادی که برنامه های حرفه ای می سازند، ابزاری مناسب می باشد. این خطکش ها برای ظاهر خوب و آراسته بودن برنامه بسیار مناسب است.
نکته 4: در خطکش عمودی و افقی قسمتی به رنگ طوسی است که این قسمت همان عرض و طول صفحه شما است.
نکته 5: خطکش عمودی از (2000 تا 850-) است و خطکش افقی از (1550 تا 1150-) است. «بعدا می گویم که این اعداد به چه دردی می خورند.»

/ 0 نظر / 16 بازدید