لطفاً تا بارگزاری کامل صفحه صبر کنید ...
   
 
مقدمه - (^|^) .:. آموزش مولتی مدیا بیلدر پارسی .:. (^|^)
       
 
  |     |     |     |  
 

کاربر گرامي
.امروز و مي باشد
تذکرات:   «MMB Par30» شما می توانید بر روی این نوار کلیک کنید تا منوها فشرده شود. «MMB Par30» شما می توانید بر روی عنوان نوارهای راست و چپ کلیک کنید تا فشرده شود. «MMB Par30»    
  مقدمه
ساعت ٢:۱٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٤ اردیبهشت ۱۳۸٧  

معرفی نرم افزار Multimedia Bilder:
MMB (ملتی میدیا بیلدر، به اختصار MMB) نرم افزاری است، جهت طراحی و تولید برنامه های چند رسانه ای که مبتنی بر سیستم عامل ویندوز می باشد. اگر تا به حال توسط زبان های برنامه نویسی دیگری اقدام به تولید نرم افزار چند رسانه ای کرده باشید، حتما می دانید که مراحل نسبتا پیچیده ای را باید بپیمایید تا به نتیجه مطلوب برسید. حتما در حین کار آرزو کرده اید که کاش می شد، راه حل تازه تر و آسان تری را یافت. اما باید بگویم که راه حل ممکن پیش روی شماست و آن چیزی نیست جز MMB، نرم افزاری کوچک با قابلیت های بزرگ که کلیه ابزارهای مورد نیاز تولید برنامه های چند رسانه ای را در اختیار شما قرار می دهد. با گذشت زمان و کار با این برنامه خواهید فهمید که به آن علاقه مند شدید و علل آن هم در سادگی کار با MMB است. حال جهت آشنایی بیشتر به توضیح اجمالی توانایی ها و خصوصیت های MMB می پردازم:
- یادگیری آسان و سریع:
شما به عنوان یک طراح برنامه های چند رسانه ای با استفاده از MMB و بدون صرف هزینه و وقت جهت دوره های آموزشی این توانایی را خواهید یافت که دست به تولید و توسعه برنامه های چند رسانه ای مورد نیاز خود بزنید.

- برای خود CD های AutoRun (خود اجرا) بسازید.
- چه نوع برنامه های چند رسانه ای را می توان با استفاده از MMB تولید نمود؟
      1. CD های AutoRan
      2. خودآموزهای کامپیوتری چند رسانه ای
      3. کارت ها، راهنماها و بروشور های محصولات
      4. CD های صوتی به همراه برنامه های اجرای آن
      5. برنامه های چند رسانه ای مورد نیاز شخصی یا اداری
      6. برنامه های کوچک کاربردی تحت ویندوز
- در فرآیند تولید یک محصول چند رسانه ای چه امکاناتی در اختیار طراح است؟
      1. محیط What You See Is What You Get (WYSIWYG)
      2. محیط طراحی مبتنی بر اشیا
      3. سازگاری در بارگزاری و استفاده از فرمت های متداول گرافیکی از قبیل SWF، GIF و ...
      4. جلوه های ویژه برای تغییر تصاویر
      5. امکان اسکریپت نویسی برای کنترل جزئیات بیشتر
      6. تولید پنجره نهایی پروژه به شکل دلخواه در زمان طراحی و اجرا
      7. طراحی اشیا در لایه های مختلف
      8. پلاگین (Plug-In) های متنوع و قدرتمند جهت تولید برنامه های قویتر
در نهایت با استفاده از MMB می توانید تولیدات خود را به صورت یک فایل اجرایی مستقل (*.exe) در آورده و مورد استفاده قرار دهید.
چه کسانی می توانند مطالب این سایت را بخوانند؟
مطالب سایت برای کسانی است که هیچ تجربه ای در ساختن نرم افزار چند رسانه ای ندارند. البته کاربران حرفه ای نیز می توانند به جمع خوانندگان این سایت بپیوندند، چرا که راهی جدید را برای تولید برنامه های مورد نظر خود خواهند یافت. این سایت به عنوان مرجعی برای برنامه MMB به حساب می آید. این سایت ابتدا بر روی اصول اولیه متمرکز می شود و سپس به سراغ مباحث پیشرفته از جمله پلاگین ها می رود. حداقل معلوماتی که برای شروع کار با MMB مورد نیاز است، آشنایی با سیستم عامل ویندوز می باشد.

نحوه ارائه مطالب
در این مرجع سعی شده است تا نیاز غالب مخاطبان برآورده شود و با ارائه مطالب ساده و پیشرفته در کنار هم به نیاز مخاطبان پاسخ گفته شده است. نوشته ای را که پیش روی خود دارید به عنوان مرجعی کامل برای برنامه ملتی مدیا بیلدر محسوب می شود. کمتر کسی است که در عرصه مولتی مدیا فعالیت داشته باشد و نام این برنامه برنامه نشنیده باشد و یا با آن کار نکرده باشد، لذا با توجه به این مطلب و نیاز روز افزون مخاطبان (که می توان پرسش های مکرر آنان در اینترنت را گواهی بر این مطلب دانست) بر آن شدم تا مرجعی کامل به زبان فارسی برای این برنامه مفید تهیه کنم. می توان ادعا نمود که در این مرجع از ذکر هیچ مطلبی چشم پوشی نشده است. در این نوشته مطالب پیشرفته از قبیل برنامه نویسی به گونه ای کاملا ساده بیان شده است و پس از پایان مطالعه مطالب از جانب مخاطبان می توان از آنان انتظار تولید هر گونه محصول چند رسانه ای را داشت. این مرجع در ابتدا با معرفی محیط برنامه MMB آغاز می شود و در ادامه، منو ها و پنجره های دیگر و در ادامه ایجاد موضوعات و توضیحات اتکمیل کننده و در ادامه به تدریج رابط کاربر برنامه مورد بررسی قرار گرفته است. پس از آن در قسمتی مفصل مفاهیم برنامه نویسی و پیشرفته تر این برنامه بیان شده است. در این بخش مطالب به همراه مثال های متعددی ارائه شده است. در بخش بعدی برای پاسخگویی به نیاز کاربران حرفه ای طریقه استفاده از پلاگین های این برنامه به همراه آموزش چند پلاگین قدرتمند این برنامه آمده است. به جرات می توان گفت که تا کنون هیچ مطلبی در این رابطه به زبان فارسی برای مخاطبان ارائه نشده است. به عنوان نمونه به جهت معرفی قدرت این برنامه به ذکر چند قابلیت پلاگین ها اشاره می شود:
      توانایی کار با Registry ویندوز
      توانایی ارتباط با SQL Server
      توانایی استفاده از پایگاه داده Access
      توانایی فراخوانی فایل های DLL و کار با توابع API
      توانایی کامل در پخش فایل های صوتی - تصویری به همراه ارائه سایر قابلیت های مربوطه
      توانایی کامل در تولید Slideshow
      توانایی استفاده از برخی از قابلیت های پروتکل TCP/IP
      توانایی کامل در کار با رشته ها (String)
      توانایی تولید منوهای ویندوزی و سایر مطالب مربوطه
      توانایی استفاده از تکنولوژی ZIP
      حمایت از زبان اسکریپتی LUA
      قابلیت فراخوانی فایل های RTF به همراه سایر توابع مورد نیاز
و ده ها قابلیت دیگر ...
در نهایت بخش جهت رفع نیازهای احتمالی مخاطبان پایگاهی اینترنتی به آدرس http://consultationmmbpar30.persianblog.ir/ بر روی شبکه جهانی قرار گرفته است.
مطالب ارائه شده در این مرجع حاصل ترجمه مطالب متعدد ارائه شده و در بخش هایی تالیفی می باشند. که درصد مطالب تالیفی بیشتر می باشد. از دیگر مزیت های این نرم افزار می توان به سایر نرم افزار های تکمیلی که برای این نرم افزار تولید شده اند نام برد که از جمله آنان نرم افزار RealDraw می باشد که نرم افزاری برداری جهت تولید عناصر گرافیکی می باشد و به شهادت کاربرانش بسیار ساده و در عین حال قدرتمند می باشد. این برنامه با ارائه خروجی مختص برنامه MMB فرآیند تولید برنامه های چند رسانه ای را بسیار آسان کرده است. همچنین این برنامه کاملا با نرم افزار Photoshop سازگار بوده که می تواند قدرتش را دو چندان کند. با توجه به این مطالب یک طراح برنامه ملتی مدیا غالب نیاز های خود را در این مجموعه یافته و جلب آن نیز می شود.
در کار با MMB همانند سایر برنامه ها قواعد و قوانین خاصی وجود دارد که باید از آنها پیروی کنیم. در مقایسه با زبان های بشری و سایر زبان های برنامه نویسی MMB یکی از ساده ترین و سریع ترین زبان ها را جهت فراگیری برنامه نویسی ارائه می دهد.
معرفی MMB PAR30
آموزش این سایت تماما فارسی می باشد و برای راحتی دوستان این جانب برنامه MMB را فارسی کرده و با نام MMB PAR30 برای تمام ایرانیان عزیز قابل دانلود قرار داده و از روی نسخه فارسی شروع به اموزش برنامه MMB می کنم.
کلمات کليدي: مقدمه
 
 
 

Copyright © 2008 -   By MMB Par30.persianblog.ir . All Rights Reserved . Design By طراح و مدیر سایت امیر باقری . Best View Resolutions: 1024x768 . Refresh Every 7 Minutes
.تمام حقوق مادی و معنوی این سایت طبق قانون حق کپی به آقای امیر باقری و سایت تخصصی ملتی مدیا بیلدر پارسی تعلق دارد

mmbpar30, ملتي مديا بيلدر فارسي, Multimedia Builder495, Multimedia Builder496, Multimedia Builder497, Multimedia Builder498, Multimedia Builder, mmb, mmbparsi, mmbfarsi, Multimedia Builder Parsi, Multimedia Builder farsi, farsi, parsi,Multimedia Builder دانلورد ملتي مديا بيلدر فارسي, دانلود ملتي مديا بيلدر ,آمزش ملتي مديا بيلدر , آموزش