لطفاً تا بارگزاری کامل صفحه صبر کنید ...
   
 
محیط برنامه - (^|^) .:. آموزش مولتی مدیا بیلدر پارسی .:. (^|^)
       
 
  |     |     |     |  
 

کاربر گرامي
.امروز و مي باشد
تذکرات:   «MMB Par30» شما می توانید بر روی این نوار کلیک کنید تا منوها فشرده شود. «MMB Par30» شما می توانید بر روی عنوان نوارهای راست و چپ کلیک کنید تا فشرده شود. «MMB Par30»    
  محیط برنامه
ساعت ٤:٢٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٥ اردیبهشت ۱۳۸٧  

محیط برنامه:
پس از اینکه برنامه را برای اولین بار اجرا می کنید، تصویر زیر را می بینید.بعد از آن پنجره ای با عنوان راهنمای کلی و مختصر که در تصویر زیر مشاهده می کنید به نمایش در می آید.این پنجره شامل 24 توضیحات می باشد که با کلیک بر روی دکمه توضیحات بعدی می توانید مشاهده کنید.
جعبه تیک نمایش هنگام شروع برنامه: اگر تیک این قسمت را فعال کنید با هر بار اجرای برنامه mmb par30، این پنجره به نمایش در می آید و اگر تیک آن را بردارید با هر بار اجرای برنامه mmb par30 این پنجره به نمایش در نمی آید. برای نمایش دادن این پنجره از این راه استفاده کنید: منوی راهنما و گزینه راهنمای کلی و مختصر.
بر روی دکمه خروج کلیک کنید.
پنجره ای که در زیر مشاهده می کنید، نمای کلی برنامه ملتی مدیا بیلدر است.


همان طوری که در تصویر می بینید نام پیش فرض برای ساختن برنامه Media 1 است. این نام در زمان ذخیره کردن پروژه، می توان تغییر داد که باید گفت، فرمت فایل های مولتی مدیا بیلدر mbd می باشد.
این پنجره شامل 11 منو (به نام های پوشه، ویرایش، مشاهده، پروژه و ...) است. «توضیحات هر منو را می توانید با کلیک بر روی نام منو در قسمت پنل راست سایت، در قسمت منوها ببینید.»
   1- نوار ابزار استاندارد یا منو:
این نوار همان طور که از اسم آن پیداست 9 ابزار اول را در همه برنامه ها دیده اید. ابزار های بعدی که مهمترین آن ها تنظیمات کلی برنامه، تعمیم دادن، اشکال زدایی برنامه و اجرا است. «توضیحات کامل ابزار ها این نوار در قسمت پنل راست سایت، در قسمت میله ابزار»
   2- نوار ابزار موضوعات:
این نوار ابزار کاملترین و راحترین ابزار برای درج موضوعات است. «توضیحات کامل ابزار ها این نوار در قسمت پنل راست سایت، در قسمت میله ابزار»
   3- نوار ابزار فرعی:
این نوار ابزار کوچک شده نوار ابزار موضوعات است. «توضیحات کامل ابزار ها این نوار در قسمت پنل راست سایت، در قسمت میله ابزار»
   4-نوار ابزار صفحه:
این نوار ابزار امکاناتی برای ویرایش صفحات، جا به جایی صفحات و ایجاد آنها است. «توضیحات کامل ابزار ها این نوار در قسمت پنل راست سایت، در قسمت میله ابزار»
این پنجره 2 پنل دارد:    1- پنل :Objects
این پنل برای نمایش موضوعات یا Objects ایجاد شده توسط شما را نمایش می دهد. «توضیحات کامل امکانات این پنل در قسمت پنل راست سایت، در قسمت میله ابزار»
   2- پنل :Pages
این پنل برای نمایش صفحات ایجاد شده توسط شما است. «توضیحات کامل امکانات این پنل در قسمت پنل راست سایت، در قسمت میله ابزار»
نکته 1: شما می توانید با کلیک راست بر روی جای خالی از نوار ابزارها، منو ای را باز کنید که 4 نوار ابزاری را که ذکر کردیم را نمایش دهد یا خیر.
پیشنهاد: بهترین نما و استفاده از تمامی ابزارها و قابلیت های برنامه : mmb نمایش ابزار های استاندارد، موضوعات، صفحه، پنل Objects و پنل Pages و رزولیشن 768×1024 یا 864×1152 می باشد.
در وسط تصویر هم صفحه ای را می بینید که به رنگ سفید است که این کادر سفید رنگ، محل فعال (محیط کاری) برنامه ساخته شده است که شما می توانید تمامی اعمال خود را در این مکان برای نمایش قرار دهید. متن آبی رنگی در پایین این صفحه که می بینید، نشان از نام، عرض و طول این صفحه است.
نکته 2: نام این پنجره همان صفحه قرمز رنگ در قسمت پنل Pages است.
نکته 3: عرض و طول صفحات شما ثابت است. خطکش هایی که در دور کادر سفید رنگ، می بینید، برای افرادی که برنامه های حرفه ای می سازند، ابزاری مناسب می باشد. این خطکش ها برای ظاهر خوب و آراسته بودن برنامه بسیار مناسب است.
نکته 4
: در خطکش عمودی و افقی قسمتی به رنگ طوسی است که این قسمت همان عرض و طول صفحه شما است.
نکته 5: خطکش عمودی از (2000 تا 850-) است و خطکش افقی از (1550 تا 1150-) است. «بعدا می گویم که این اعداد به چه دردی می خورند.»
کلمات کليدي: دروس مقدماتی ،کلمات کليدي: محیط برنامه
 
 
 

Copyright © 2008 -   By MMB Par30.persianblog.ir . All Rights Reserved . Design By طراح و مدیر سایت امیر باقری . Best View Resolutions: 1024x768 . Refresh Every 7 Minutes
.تمام حقوق مادی و معنوی این سایت طبق قانون حق کپی به آقای امیر باقری و سایت تخصصی ملتی مدیا بیلدر پارسی تعلق دارد

mmbpar30, ملتي مديا بيلدر فارسي, Multimedia Builder495, Multimedia Builder496, Multimedia Builder497, Multimedia Builder498, Multimedia Builder, mmb, mmbparsi, mmbfarsi, Multimedia Builder Parsi, Multimedia Builder farsi, farsi, parsi,Multimedia Builder دانلورد ملتي مديا بيلدر فارسي, دانلود ملتي مديا بيلدر ,آمزش ملتي مديا بيلدر , آموزش